Tony Jeffs w Legnicy

Podróż rowerem do Polski dla wychowanków Internatu Zespołu Placówek Specjalnych

Fanatyk sportów ekstremalnych postanawia zmierzyć się ze swoim największym, jak do tej pory, wyzwaniem, wyruszając w podróż rowerową o długości 1200 mil w celu charytatywnym.

Tę epicką wyprawę Tony Jeffs rozpocznie w miejscowości Merthyr Tydfil, aby zebrać pieniądze dla kampanii charytatywnej na rzecz dzieci- „Błękitny Balonik”. 56- latek zdecydował się wsiąść na rower po tym jak niedawno złożył wizytę w szkole specjalnej w Legnicy. Internat, w którym mieszka 40 dzieci w wieku 9-20 lat, związany jest z fundacją charytatywną, która pomogła zebrać 60 tysięcy funtów w ciągu ostatnich 12 lat.

„Po wizycie zrozumiałem jak wielki wpływ na działanie szkoły i internatu mają środki dostarczone przez fundację. Lubię wyzwania i zapoznałem Stevena z pomysłem wyprawy rowerowej”- mówi Tony Jeffs.

Steven Knapik, który ostatnio otrzymał nagrodę Medal Imperium Brytyjskiego za pracę na rzecz młodzieży w Merthyr Tydfil i Polsce, rozpoczął nowy etap swojej działalności charytatywnej.

„Znam Tony’ego od ponad 20 lat. Idea wyprawy rowerowej to fantastyczny pomysł dla fundacji charytatywnej. Tony jest w bardzo dobrej formie i naprawdę lubi sporty ekstremalne”- mówi Steven.

Tony Jeffs wyrusza z biur rady Merthyr Tydfil w niedzielę 4 września rano w kierunku Marwich, aby złapać prom, co stanowi pierwszy etap jego podróży. „Jestem już bardzo podekscytowany”- mówi. „Sześć lat temu przejechałem szlakiem wyścigu Tour de France, który ma około 2000 mil, ale wtedy miałem o wiele więcej czasu niż teraz. To nie jest coś, co można po prostu wytrenować- wiele zależy od stanu konstrukcji psychicznej. Nigdy nie jest się pewnym jak zareaguje ciało”- mówi Tony.

Celem Tony’ego Jeffsa jest przebywanie średnio 100 mil dziennie, co umożliwi dotarcie do celu jego podróży - Internatu Zespołu Placówek Specjalnych- w piątek 23 września. Jeffs dodaje: „Zostawiam sobie jeden dzień w tygodniu zapasu, gdyby wystąpiły jakiekolwiek komplikacje na przykład jakaś awaria roweru. Będę zatrzymywał się obok dróg, mam przygotowany namiot, sprzęt do gotowania, zapasową parę ubrań i części zamienne do roweru.”

„Moja żona Donna, która mi gorąco kibicuje, może przyleci na weekend do Berlina lub Drezna, żeby się ze mną spotkać. To na pewno byłoby dla mnie jeszcze większą motywacją do dalszej podróży”- mówi Tony.

Steven Knapik powiedział, że zebrane pieniądze zostaną wykorzystane do urządzenia specjalnego pomieszczenia do terapii w Placówce.

„Wielu wychowanków ma specjalne potrzeby edukacyjne wynikające z zaniedbań środowiskowych. Jedno z pomieszczeń, które jest wykorzystywane w internacie, wymaga dodatkowego wyposażenia. Całe wyposażenie będzie kosztowało około 5.000 funtów”- mówi Steven Knapik.

Zebrane pieniądze pozwolą między innymi na doposażenie pracowni arteterapii oraz zakup pomocy dydaktycznych dla dzieci Zespołu Placówek Specjalnych.