Rozpoczęcie Sezonu 2015

ROZPOCZĘCIE SEZONU 2015

W sobotę 21.03.2015R EKORAMA-LEGNICA rozpoczęła nowy sezon rowerowy.

Dzień obudził nas przepięknym ciepłym słońcem, co sprawiło, że każdy przyjechał na zbiórkę z cudownie radosnym nastawieniem. Pomimo małych utrudnień np. zmiana miejsca zbiórki, które nie odbyło się przy Neptunie jak zwykle, tylko przy moście przy ul Czarnieckiego, gdzie nie ma rzeki a co dopiero mostu, pomimo wszystko okazało się, że nasza grupa składa się z niezwykle bystrych i inteligentnych ludzi, bo każdy wiedział gdzie przyjechać oprócz kolegi Wojtusia, ale można mu wybaczyć, bo chłop trochę nie zna Legnicy J, mimo wszystko był na czas. To się nazywa przeczucie i zżycie z grupą, BRAWO WojciechuJ.

Imprezę rozpoczęliśmy spaleniem pięknej MARZANNY niezła z niej była laska, ale czas już na nią przyszedł, więc każdy czule się pożegnał i jak widać szczerze, bo wiosna przywita nas jak marzenie.

Po tradycyjnych obrzędach wygnania zimy ruszyliśmy drogą wzdłuż rzeki, kierując się do wyjazdu na drogę w stronę Dobroszowa. Następnie żeby tradycji stało się za dość zatrzymaliśmy się przy sklepie w Rzeszotarach. Po zaczerpnięciu kilku łyków wody i złapaniu oddechu pojechaliśmy dalej kierując się do Grzymalina. Następny postój zaplanowaliśmy w przydrożnych lasach , gdzie uczestnicy wyprawy szukali oznak wiosny. Tutaj jeszcze jaj nie było , oprócz cudownie żółtego motyla. Niestety po długim okresie zimowym sprytu jakby trochę ubyło i zanim zdołaliśmy sięgnąć po swoje komórki, to już wzrok żadnego z uczestników nie pozwolił dostrzec pędzącego w locie owada. No cóż pewnie nie raz jeszcze będzie okazja poćwiczyć i wzrok i sprytJ

Po miłym odpoczynku przejechaliśmy przez Grzymalin i tu UWAGA ! znaleźliśmy pierwsze oznaki wiosny był bocian i piękne stokrotki, doprawdy sukces J oczywiście udokumentowany na zdjęciach. Z Grzymalina przejechaliśmy przez Miłkowice kierując się do Jezierzan a stamtąd do Ulesia odwiedzając następny sklep , i tu zrobiliśmy ostatnie zakupy przed dotarciem do Lipiec czyli miejsca w którym planowany był dłuższy odpoczynek z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

W Lipcach rozpoczęliśmy Imprezę lampką szampana oczywiście bezalkoholowego pieczonymi kiełbaskami oraz gorącą grochówką, iście szlachecka biesiada jak przystało na EKORAMĘ.

Wycieczkę zakończyliśmy symbolicznym zjazdem i zrobieniem zdjęć pod naszą ulubioną fontanną, gdzie panuje Neptun.

Przejechane kilometry – 30

Liczba osób uczestniczących w wyprawie - 22

Prowadzący : Ewa i Witek

Oficjalnie i jednogłośnie ogłaszamy, że sezon rowerowy 2015r uważamy za otwarty.

Życzymy jak największej ilości zakręconych chwil na rowerze