Kozie Sery 2016

Dnia 15.05. odbyła się kolejna, udana wycieczka EKORAMY-LEGNICA.
Tym razem udaliśmy się do Jakuszowej po sery kozie.
Liczna, bo12 osobowa grupa wyruszyła, tradycyjnie z Rynku, przez park w kierunku Warmątowic.
Po kilku kilometrach jeden z uczestników zrezygnował z powodu problemów technicznych z rowerem, ale stan osobowy został „uzupełniony” w Jaworze, gdzie dołączył do grupy kolejny uczestnik.
O warunkach jazdy niech świadczą plotki krążące w grupie, że wycieczkę prowadzą trzy osoby: jedna odpowiedzialna za to, że trasa wiedzie prawie wyłącznie pod górę (wiadomo kto), druga odpowiedzialna za niską temperaturę powietrza (wiadomo kto), i trzecia nieznana, odpowiedzialna za to, że wiatr wieje zbyt mocno i wyłącznie w twarz.
Mimo tych spiskowych teorii warunki nie były złe, a atmosfera w grupie bardzo dobra.
Tyle osób ile wyjechało, tyle wróciło.
Opinie na temat warunków jazdy uległy zmianie w drodze powrotnej, gdy trasa prowadziła prawie cały czas z góry, było cieplej i już tak nie wiało, mimo że zanosiło się na opady.
Pierwszy, dłuższy, postój miał miejsce na Słonecznej Łące w Myśliborzu, gdzie przy ognisku, w miej atmosferze, posililiśmy się i udali w dalszą podróż.
Warto dodać, że podczas postoju jeden z uczestników, DOBROWOLNIE, przyznał się do tego, że został „Szczęśliwym Emerytem” za co dostał rzęsiste brawa.
Zgłoszono również inicjatywę celebrowania kolejnej świeckiej tradycji, czyli corocznej wycieczki „Szczęśliwego Emeryta”, zwłaszcza, że z upływem czasu będzie ich przybywać.
Dalsza trasa prowadziła przez uroczy odcinek Wąwozu Myśliborskiego.
Dla większości miejsce to jest dobrze znane, ale były osoby, które nie ukrywały zachwytu jego urokiem i dziwiły się (żałowały), że dotychczas go nie znały.
Po krótkim podprowadzeniu rowerów pod górę dotarliśmy do Jakuszowej, skąd polną drogą dotarliśmy do gospodarstwa wytwarzającego sery kozie.
Gospodarze przywitali nas bardzo serdecznie i po degustacji serów zainteresowani dokonali zakupów.
Ci co tego nie zrobili niech żałują.
Zrobiono tam wiele zdjęć i dobrze by było je pokazać.

Tyle refleksji na temat wycieczki, a teraz oficjalne statystyki:

Data wycieczki: 15.05.2016 r.

Liczba uczestników: 12

Prowadzący: Zbigniew Pundyk

Trasa: Legnica, Kościelec ,  Bielowice , Stary Jawor , Myślibórz , Wąwóz Myśliborski , Jakuszowa , Paszowice , Jawor , Przybyłowice , Kościelec , Legnica .

Opis: jak wyżej  

Pogoda: pochmurno z przejaśnieniami, temp. 10 – 15o C

Ilość przejechanych kilometrów: 62

Wyjazd godz.: 1020

Powrót do Legnicy godz.: 1800