Dzień bez samochodu 2014

DZIEN BEZ SAMOCHODU

Uczniowie Legnickich szkół w dniu 22 WRZEŚNIA 2014 r. uczestniczyli w HAPPENINGU zorganizowanym przez MPK SP.ZO.O. w Legnicy z okazji obchodów EUROPEJSKIEGO TYGODNIA TRANSPORTU ZRÓWNOWAŻONEGO pod honorowym patronatem PREZYDENTA MIASTA LEGNICY.

Dzieci uczestniczyły w mini-zawodach na symulatorze rowerowym i wirtualnie mogły pojeździć na rowerze w różnych warunkach terenu. Najszybsi i najwytrzymalsi otrzymali nagrody od organizatorów – przedstawicieli sklepu rowerowego BIKE–CENTRUM z Legnicy. Dzieci aktywnie brały udział w konkursie wiedzy bezpiecznej jazdy rowerem organizowanym przez Przedstawicieli Stowarzyszenia Turystyki Rowerowej EKORAMA–LEGNICA. Mieli okazję uczestniczyć w pogadance na temat zasad zdrowego stylu życia oraz rekreacji przez turystykę rowerową i krajoznawstwo. Zadawali pytania dotyczące odbytych wycieczek i obejrzeli dalekobieżne wyposażenie rowerzysty. Najaktywniejsi otrzymali opaski odblaskowe.

Wspólnie z Avatarową KROPELKĄ udało się wydmuchiwać duże banie mydlane, a z LEGNICĄ, LISEM LEGNICKIM i ŚWIATŁEM w trakcie świetnej zabawy szukać odpowiedzi na zapytania quizu i otrzymywać nagrody za aktywność. Siedząc w autobusie, uczniowie mogli zasięgnąć informacji od pracowników MPK o podstawowych zasadach bezpiecznego i kulturalnego korzystania z przejazdów autobusami miejskimi oraz skasować wydawane przez pracowników bilety autobusowe.

Niewątpliwą atrakcją dla naszych uczniów był udział w imprezie zmotoryzowanych patroli Policji na motocyklach i w radiowozie a także Straży Miejskiej. O! jakżeż wspaniale było otrzymać od policjantów tematyczne upominki.

Zespól do Spraw Profilaktyki